بهترین کتاب های کوچینگ

۱۰ کتاب برتر کوچینگ

 اکثر ما اعتراف می کنیم که می خواهیم در برخی زمینه ها بهتر باشیم. چه از نظر شخصی یا حرفه ای، چه در روابط نزدیک ما، یا به طور کلی در هر کاری که انجام می دهیم، هدف بهتری را پرورش دهیم. همه ما دوست داریم مربی زندگی بهتری برای خود باشیم. ما فقط مطمئن نیستیم که چگونه در مورد آن اقدام کنیم. راه های زیادی وجود دارد که می توانیم به این موضوع نزدیک شویم، اما یکی از روش های اصلی، مدل سازی رفتاری است. ما دوست داریم به دیگرانی نگاه کنیم که این کار را درست انجام داده‌اند، کسانی که به موفقیت رسیده‌اند و بپرسیم که چگونه این کار را انجام داده‌اند. خبر خوب این است که این افراد معمولاً از به اشتراک گذاشتن بسیار خوشحال هستند، کتاب های کوچینگ زندگی و توسعه شخصی که اکنون در دسترس هستند، شاهدی بر این موضوع است.  

10 کتاب از بهترین کتاب های آموزش کوچینگ برای خواندن

برای منکتاب‌ها منبع فوق‌العاده‌ای است که به من کمک می‌کند تا کلمات و ایده‌ها را در مواقعی که مشکل دارم، فرموله کنم. مثل این میماند که بتوانم با کسی قهوه بخورم که آن را هر زمان که من بخواهم، هر کجا که بخواهم میبینم.

در زیر فهرستی از کتاب های برتر در مورد کوچینگ جمع آوری کرده ام. 

1. موهبت کامل نبودن : آنچه را که فکر می کنید باید باشید رها کنید و آنچه هستید را در آغوش بگیرید – دکتر برن براون 

برن براون یک استاد پژوهشگر و سخنران عمومی است که حرفه آکادمیک خود را وقف کاوش در حوزه های مختلف رفتار انسانی کرده است، به ویژه اینکه چگونه شرم و ترس را تجربه می کنیم و چرا.

از طریق تحقیقات خود، او شروع به درک برخی از بینش های عمیق در مورد نحوه رفتار ما کرد و به تئوری هایی مبنی بر غلبه بر ترس هایمان از طریق آنچه او «زندگی با تمام دل» می نامد، رسید. او یکی از پربیننده ترین سخنرانی های TED را ارائه کرد و از آن زمان تاکنون چندین کتاب بر اساس یافته های تحقیقاتش نوشته است.

در کتاب «موهبت کامل نبودن» ، براون راهنمای ده فصلی خود را برای زندگی صمیمانه ارائه می‌کند: معنای آن، چه چیزی برای افراد مختلف به نظر می‌رسد، چه چیزی از طریق تحقیقات خود کشف کرده است و چگونه این شیوه زندگی را برای خود و خانواده‌اش اجرا کرده است. هر فصل به عنوان یک “راهنما” به کمک شما میاید تا یک زندگی بهترتر وپذیرفته شده تری را داشته باشید.

کتاب موهبت کامل نبودن

2. تفکر سریع و آهسته – دانیل کانمن

دانیل کانمن، محقق ارشد دانشگاه پرینستون و استاد بازنشسته روابط عمومی در دانشکده روابط عمومی و بین‌الملل وودرو ویلسون است.

او زمانی که برای اولین بار در سال 2012 منتشر شد، با کتاب پرفروش خود یعنی «تفکر سریع و آهسته» ، با توضیح پیشگامانه‌ای درباره «دو سیستم» مغز و نحوه هدایت آن‌ها به شیوه‌هایی که ما فکر می‌کنیم، خبرساز شد./

کتاب تفکر سریع و آهسته

3. ذطرز و فکر: روانشناسی نوین موفقیت – کارول اس. دوک

کارول دوک شغلی خارق‌العاده با مطالعه رفتار و انگیزه‌های انسانی ایجاد کرده است، به‌ویژه مطالعه این که چه چیزی بین افرادی که موفق می‌شوند و افرادی که موفق نمی‌شوند، تفاوت ایجاد می‌کند.

او از طریق تحقیقات خود، نظریه خود را در مورد این دو طرز فکر و تفاوت قابل توجه آنها در نتایج موفقیت توسعه داد. به طور خلاصه این دو طرز فکر عبارتند از:

  • ذهنیت رشد : ذهنیت رشد جایی است که یک فرد معتقد است (یا برای این باور آموزش دیده است) که مهارت ها را می توان از طریق سخت کوشی، انگیزه، استراتژی های یادگیری خوب و بازخورد سازنده توسعه داد. افرادی که بر اساس ذهنیت رشد کار می کنند، معتقدند که بر موفقیت خود کنترل دارند و رشد شخصی از طریق امتحان کردن چیزهای جدید امکان پذیر است. هنگامی که آنها شکست، چالش ها یا شکست ها را تجربه می کنند، باز هم این موارد را ناراحت کننده می بینند، اما در نهایت فرصت هایی برای یادگیری و کسب رشد بیشتر هستند.
  • ذهنیت ثابت : افراد با ذهنیت ثابت معتقدند که توانایی های آنها ثابت است و نمی توان آنها را فراتر از یک سطح مهارتی خاص ارتقا داد یا اصلاً نمی توان به آنها دست یافت. افرادی که ذهنیت ثابتی دارند، در اوایل موفقیت‌های خود به سطح بالایی دست می‌یابند و اغلب با اضطراب و استرس باز می‌مانند. وقتی با چالش‌ها، شکست‌ها یا شکست‌ها مواجه می‌شوند، این را نشانه آن می‌دانند که نمی‌توانند کاری را انجام دهند و باید تسلیم شوند، نه اینکه به دنبال فرصتی برای رشد باشند.

کتاب ذهنیت روانشناسی نوین

4.سر سختی: قدرت شور و پشتکار – آنجلا داکورث

دکتر آنجلا داکورث دانشیار روانشناسی در دانشگاه پنسیلوانیا، و متخصص مشهور جهان در آنچه که به عنوان شایستگی های غیرضروری (مهارت هایی که مستقیماً با ضریب هوشی ما مرتبط نیستند، مانند سخاوت و خود سنجی) از آن یاد می شود، است. 

تحقیقات داکورث از تجربه و پشتکار شخصی متولد شد. او داستان یک کودک خردسال بودن را تعریف می‌کند که پدر دانشمندش از اینکه او «بی‌نابغه» است، ابراز تاسف می‌کند، که این باعث شد تا ثابت کند که او اشتباه می‌کند.

او تمام اهداف آکادمیک خود را شکست داد و به یکی از پرطرفدارترین سخنرانان بین المللی در مورد موضوع خود تبدیل شد. به عنوان یک بزرگسال، تحقیقات او بر این سوال متمرکز شده است: چرا برخی از افراد موفق می شوند و برخی دیگر شکست می خورند؟

این سوالی است که او به دنبال کشف آن در کتاب پرفروش او که در مورد سرسختی است، که به نظر او یکی از عوامل بسیار مهم به عنوان تضمین کننده موفقیت بسیار بیشتر از استعداد است.

او خواننده را به سفری می برد و بررسی می کند که چگونه دیگران مفهوم سنگدلی را برای اهداف شخصی خود پرورش داده اند. استفاده از نمونه هایی از تاریخ و تحقیقات در مورد اوج عملکرد، و به اشتراک گذاری مصاحبه ها و بینش ها برای برخی از بالاترین دستاوردهای جهان.

به عنوان یک کتاب حمایتی برای کوچینگ، این کتاب به شدت توصیه میشود.

5. 7 عادت مردمان موفق در تغییر شخصی – استفان آر. کاوی

دکتر استفان آر. کاوی یک رهبر بین المللی و مرجع در زمینه رهبری و روابط بین خانواده بود. او به‌عنوان سخنران، مشاور و آکادمیک بسیار مورد توجه کار می‌کرد و میلیون‌ها نفر را از طریق کتاب‌ها و آموزه‌هایش راهنمایی و مربیگری می‌کرد.

کتاب او،7 عادت مردمان موفق هنگامی که در سال 1989 منتشر شد، بسیار هیجان انگیز بود و امروز با بیش از 25 میلیون نسخه فروش در سراسر جهان، همچنان در صدر فهرست پرفروش‌ها قرار دارد.

کاوی از تعاملات و کار خود با افراد مختلف، هفت ویژگی کلیدی را که افراد بسیار مؤثر و موفق نشان می دهند، شناسایی کرد و در این کتاب منتشر نمود.

7 عادت مردمان موفق

6. قدرت عادت: چرا در زندگی و تجارت کاری را انجام می دهیم – چارلز داهیگ

چارلز داهیگ یک روزنامه نگار تجاری برنده جایزه پولیتزر و نویسنده دو کتاب است که بر قدرت عادات و بهره وری برای دستیابی به موفقیت تمرکز دارد.

داهیگ در کتاب خود به نام «قدرت عادت» به بررسی تحقیقات علمی جدید می‌پردازد و توضیح می‌دهد که چرا ما عادت‌هایی داریم، چگونه ساخته می‌شوند و چگونه می‌توانیم آنها را تغییر دهیم تا تأثیر مثبتی در زندگی‌مان ایجاد کنیم.

قدرت عادت

7. ترس را احساس کن…اما کارت را انجام بده – سوزان جفرز

سوزان جفرز روانشناس، سخنران عمومی و نویسنده پرفروش جهان مشهور بود. هنگامی که کتاب Feel the Fear او برای اولین بار در سال 1987 منتشر شد، طرز تفکر ما در مورد ترس و نحوه برخورد ما با چالش های زندگی را متحول کرد.

جفرز بر اساس کار خود به عنوان یک روانشناس، به هزاران نفر کمک کرده است تا بهتر بفهمند چرا از کارهایی که انجام می‌دهند می‌ترسند، چگونه ترس‌های ما اغلب عمیقاً در آسیب‌ها یا دردهای گذشته ریشه دارند، و چگونه می‌توان بر آن غلبه کرد تا زندگی رضایت‌بخش‌تری داشته باشیم.

ترس را احساس کن…اما کارت را انجام بده

8. کتاب در جستجوی ستاره شمال: ادعای زندگی که قرار بود زندگی کنید – مارتا بک

مارتا بک دارای مدرک Ph.D. از هاروارد و یک مربی بین المللی زندگی، سخنران و نویسنده پرفروش چندین کتاب است. کار او بر حمایت از افراد و گروه ها برای دستیابی به اهداف زندگی و دستیابی به موفقیت شخصی و حرفه ای متمرکز است.

یافتن ستاره شمالی شما با یک فرض ساده شروع می شود – همه ما یک ستاره شمالی در زندگی خود داریم که ما را راهنمایی می کند که باید به دنبال آن باشیم.

  • به شما کمک می کند قطب نمای زندگی درونی خود را بیابید و بخوانید
  • زبان مناسبی را برای بیان اهداف و خواسته های خود به شما ارائه دهد
  • شما را در شناسایی باورهای منفی که در مورد خودتان دارید و نحوه ترمیم آنها برای رفع انسداد پیشرفت خود راهنمایی کنید
  • به شما کمک می کند تا از شهود خود استفاده کنید و از آن برای هدایت شما به سمت یک زندگی رضایت بخش تر استفاده کنید

جستجوی ستاره شمالی

 

9. آیین دوست یابی – دیل کارنگی

دیل کارنگی یک نویسنده پرفروش و مربی خودیاری بود که داستان شخصی موفقیت او توسط میلیون ها نفر به اشتراک گذاشته شده است. او که در مزرعه ای در میسوری متولد شد، به یکی از موفق ترین فروشندگان  تبدیل شد که سپس به تدریس سخنرانی عمومی در نیویورک ادامه داد.

دوره او به قدری موفقیت آمیز بود که مؤسسه دیل کارنگی را برای پاسخگویی به تقاضای آموزه هایش تأسیس کرد و در سال 1936 برای اولین بار کتاب موفق بین المللی آیین دوست یابی را منتشر کرد .

با گذشت بیش از 60 سال، این کتاب هنوز هم یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی است و جزء اصلی فهرست‌های خواندن برنامه درسی برای دوره‌های تجاری و کوچینگ در سراسر جهان است.

کتاب آیین دوست یابی

10. شما بدجنس هستید: چگونه از شک به عظمت خود دست برداریم و زندگی عالی را شروع کنیم – جن سیندرو

 

جان سینرو یک نویسنده پرفروش و مربی موفقیت است که با صدها نفر در سراسر جهان کار کرده است تا به آنها کمک کند زندگی شخصی و حرفه ای خود را که واقعاً می خواهند شروع کنند.

چند سال پیش، سینسرو می خواست خانه خود را در کالیفرنیا ترک کند و برای دستیابی به اهداف شخصی خود به طور نامحدود به جهان سفر کند. در این کتاب جدید، او بینش‌ها، منابع، تمرین‌ها و حکایات شخصی را به اشتراک می‌گذارد تا به شما در انجام همین کار کمک کند.

از طریق نوشتن فوق العاده جذاب و طنز آمیز که به 21 فصل قابل هضم تقسیم شده است، کتاب سینرو شما را در این زمینه راهنمایی می کند:

  • شناسایی باورها و رفتارها و نحوه تغییر آنها
  • دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه شروع کسب درآمد واقعی
  • ایجاد زندگی که همیشه می خواستید

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *