۱۰ موسسه کوچینگ در ایران

ده بهترین موسسه کوچینگ

بیزینس کوچینگ همان ندای سروش موفقیت در کسب‌وکار است، چه شما تجارتی محلی را اداره می‌کنید یا در حال راه‌اندازی یک استارت‌آپ جهانی هستید نمی‌توانید آن را نادیده بگیرید. در پیچ و خم‌های دنیای تجارت، جایی که باید بار تصمیمات بزرگ را به تنهایی بر دوش بکشید، صدای گرم و خردمندانه یک مربی بیزینس یا بیزینس کوچینگ با تجربه بسیار دلگرم کننده خواهد بود.

البته در بازار و کتابخانه‌ها انواع مقالات و کتاب‌های الکترونیک برای ایجاد، رشد و کسب‌وکارها موجود است؛ ولی نمی‌توان کتمان کرد که هر تجارتی خصیصه‌های منحصربه‌فردی دارد که آن را با بقیه متفاوت می‌کند و توصیه‌های کلی و عمومی جایگزین قابل اعتمادی برای مشاوره اختصاصی نیست. از این جهت در فهرست ۱۰ سایت برتر بیزینس کوچینگ شما را با نخبگان و مشاورانی آشنا خواهیم کرد که می‌توانید بهترین مشاوره‌های شخصی را از آنها در حوزه بیزینس کوچینگ دریافت کنید.

1: آکادمی مهام کوچ

دکتر رضاپودینه| موسس و بنیان‌گذار آکادمی مهام کوچ است سال‌ها تجربه مشاوره و بیزینس کوچینگ در ایران را در چنته دارد. سایت دکتر رضاپودینه انواع محصولات غیر حضوری همچون محصولات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری را عرضه می‌کند. در کنار آنها با حضور در کارگاه‌های مختلف از جمله موارد زیر می‌توانید از دیگر خدمات بیزینس کوچینگ دکتر رضاپودینه بهره ببرید:

2: محمود معظمی

محمود معظمی نویسنده کتاب این سه نفر را ببخشید به‌صورت تخصصی خدمات لایف کوچینگ، بیزینس کوچینگ و دوره نوابغ فروش را آموزش می‌دهد. او که در ایران و کانادا زندگی می‌کند به عقاید خاصی پایبند است. شاید جالب‌ترین عقیده او مخالفت با مدرک‌گرایی است که بدین گونه راه برای موفقیت هر کسی با سطح سواد خواندن و نوشتن باز می‌گذارد.

در سایت و بخش مقالات سایت نیز با انواع مهارت‌های زیر آشنا می‌شوید:

  1. مهارت‌های اجتماعی
  2. مهارت‌های کارآفرینی و کسب‌وکار
  3. مهارت‌های موفقیت و خودشناسی
  4. مهارت‌های خانوادگی

3: مدیربان

مدیربان از پاییز ۱۳۹۷ با تمرکز بر تقویت و توانمند‌سازی نیروی انسانی در شرکت‌ها و سازمان‌ها شروع به فعالیت کرد.

کوچ‌‌های کسب‌وکار می‌توانند خدمات زیر را ارائه دهند:

  • ایجاد کسب‌وکار جدید
  • مشاوره در مراحل راه‌اندازی
  • تعیین ماموریت و اهداف تجارت
  • تعیین استراتژی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت
  • کمک به انتقال از یک سطح به سطح دیگر

با این اوصاف مدیران و بنیان‌گذاران مدیربان باتوجه‌به سابقه اجرایی قابل‌توجه در این زمینه گزینهٔ مناسبی برای دستیابی به اهداف مذکور، مرجع حمایت‌گری از کسب‌وکارها و بیزینس کوچینگ به‌شمار می‌روند.

4: کوچینگ‌مال

کوچینگ‌مال یک اجتماع حرفه‌ای و تخصصی از کوچ‌ها در رشته‌های مختلف کوچینگ است که با هدف ایجاد و رشد کسب‌و‌کارهای نو به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در بسیاری از مشاوره‌ها و تحلیل‌ها ثابت شده که چالش‌ها و اهداف کسب‌و‌کارهای کوچک با مشاغل بزرگ تفاوت دارد. اما حتی مدیران بزرگ و موفق نیز از نظرات بیزینس کوچینگ و کسب مهارت‌های جدید بی‌نیاز نیستند.

این تجربه‌ای است که اریک شیمت مدیرعامل موفق و سابق گوگل بعد از اصرار به استخدام یک مربی کسب‌وکار اعتراف کرد. کوچینگ‌مال نیز همچون فروشگاهی بزرگ برای و آماده برای استفاده از این فرصت‌ها است. در سایت کوچینگ‌مال فرصت انتخاب رزرو جلسه رایگان کوچینگ نیز فراهم شده تا شما در فرآیند انتخاب کوچ یاری کند.

5: آکادمی کوچینگ

آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان با مأموریت آموزش کوچ‌های حرفه‌ای مطابق استانداردهای جهانی است. در واقع حتی شما نیز می‌توانید به‌عنوان یک تاجر یا کارآفرین و با گذراندن دوره‌های لازم به یک بیزینس کوچینگ تمام عیار تبدیل شوید.

تیمور میری موسس آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان نیز همین مسیر را گذارنده و اکنون با آموزش‌‌های آنلاین به دانشجویان از ۵ قاره دنیا شبکه‌ای بزرگ از تجربیات را شکل داده است. در سایت آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان اطلاعات لازم برای تعداد و نحوه گذراندن دوره‌ها و دستیابی به سطوح مختلف به‌طور کامل از طریق متن و فیلم توضیح داده شده است.

6: بیزینس کوچینگ مدیران ایران

مدیران ایران که امروز اجتماعی از مدیران ایران از اقصی نقاط کشور هستند در سال ۱۳۸۶ و در پی یک تلاش شخصی برای ارائه مطالب مدیریتی بر بستر وب ایجاد شد. در مدیران ایران امکان بهره بردن از خدمت آموزش مشاوره و کوچینگ مهیا است. همچنین امکان عضویت در باشگاه مدیران ایران یا استفاده از محصولات انتشارات آن نیز فراهم شده است.

دره بیزینس کوچینگ مدیران ایران که توسط موسسان مجموعه ایجاد شده یک آموزش غیر حضوری حاوی ۳۰۰ فیلم آموزشی،‌ شرکت در وبینار‌ها و حل تمرین‌های کاربردی است. البته این مرکز دوره بیزینس کوچینگ استاد محمود معظمی، دوره آموزشی دکتر محمد مهدی ربانی،  دوره مربیگری کسب‌وکار مسیح جوادی و… را نیز حمایت می‌کند.

7: ویدان

پلتفرم ویدان محصول خلاقیت محمد مهدی ربانی از اساتید برجسته بیزینس کوچینگ است. این اپلیکیشن موبایل که بر بستر وب هم خدمات می‌دهد راهی مدرن برای توسعه انواع مهارت‌های کاربردی و تخصصی در هر نقطه کشور است. در ویدان شاهد ۵۴ دوره از گروه آموزش‌‌های بیزینس کوچینگ خواهید بود که برخی از آنها رایگان نیز هستند.

معمولاً در بیزینس کوچینگ هم از مزایای یک مربی و هم یک منتور بهره خواهید برد. آنها در آموزش و کسب مهارت‌های لازم برای موفقیت در تجارت همپای شما هستند و اگر نیازی به آگاهی درباره کارهایی که باید انجام دهید داشته باشید، همچون یک منبع اطلاعاتی باارزش در کنار شما هستند. با ویدان افزون بر این فرصت‌ها با انواع آموزش‌ها از حوزه مدیریت هوش مالی گرفته تا مدیریت تجاری برخوردار خواهید بود.

ال ۱۳۸۶ و در پی یک تلاش شخصی برای ارائه مطالب مدیریتی بر بستر وب ایجاد شد. در مدیران ایران امکان بهره بردن از خدمت آموزش مشاوره و کوچینگ مهیا است. همچنین امکان عضویت در باشگاه مدیران ایران یا استفاده از محصولات انتشارات آن نیز فراهم شده است.

دره بیزینس کوچینگ مدیران ایران که توسط موسسان مجموعه ایجاد شده یک آموزش غیر حضوری حاوی ۳۰۰ فیلم آموزشی،‌ شرکت در وبینار‌ها و حل تمرین‌های کاربردی است. البته این مرکز دوره بیزینس کوچینگ استاد محمود معظمی، دوره آموزشی دکتر محمد مهدی ربانی،  دوره مربیگری کسب‌وکار مسیح جوادی و… را نیز حمایت می‌کند.

8: ماهان تیموری

ماهان تیموری یا درواقع محمد رسول تیموری از کوچ‌‌های پیش‌رو ایرانی است که در زمینه هوش مالی و مستر بیزینس کوچینگ فعال است. یکی از خصایص بیزینس کوچینگ متبحر تجربه کارآفرینی و سابقه اشتغال است. آنها مردان و زنانی هستند که نه‌تنها استعداد‌های خود در ایجاد و شکوفایی کسب‌وکار اثبات کرده‌اند؛ بلکه می‌توانند این مهارت را به دیگران نیز انتقال دهند و در این مجال ماهان تیموری نمونه‌ای مناسب از این دست است.

در سایت ماهان تیموری دسترسی مستقیم به دو بخش اختصاصی مستر بیزینس کوچینگ و سرمایه‌گذاری در بازار مالی ایجاد شده و با دانلود اپ هوش مالی یک مشاوره مالی همیشه همراه نیز خواهید داشت.

عی از مدیران ایران از اقصی نقاط کشور هستند در سال ۱۳۸۶ و در پی یک تلاش شخصی برای ارائه مطالب مدیریتی بر بستر وب ایجاد شد. در مدیران ایران امکان بهره بردن از خدمت آموزش مشاوره و کوچینگ مهیا است. همچنین امکان عضویت در باشگاه مدیران ایران یا استفاده از محصولات انتشارات آن نیز فراهم شده است.

دره بیزینس کوچینگ مدیران ایران که توسط موسسان مجموعه ایجاد شده یک آموزش غیر حضوری حاوی ۳۰۰ فیلم آموزشی،‌ شرکت در وبینار‌ها و حل تمرین‌های کاربردی است. البته این مرکز دوره بیزینس کوچینگ استاد محمود معظمی، دوره آموزشی دکتر محمد مهدی ربانی،  دوره مربیگری کسب‌وکار مسیح جوادی و… را نیز حمایت می‌کند.

9: مرکز بیزینس کوچینگ ایران

یکی از مراکز تخصصی و بزرگ رهبری و مربی‌گری در کشور مرکز بیزینس کوچینگ ایران است. در بیزینس کوچینگ شروع یادگیری می‌تواند هر موضوعی باشد، پس خدماتی که شما دریافت می‌کنید می‌تواند از راهنمایی درباره برند شروع شود تا به باز تعریف جامعه هدف مشتریان، چالش‌هایی که با آن روبه‌رو هستید و حتی برنامه‌های جاه‌طلبانه که برای تجارت‌تان در ذهن می‌پرورانید منتهی شود. مرکز بیزینس کوچینگ ایران همه این موارد را در قالب یک آموزش جامع با قیمت مقرون‌به‌صرفه عرضه می‌کند.

10: علی مس‌چی

علی مس‌چی بیزینس کوچ حرفه‌ای کسب‌وکار است که وظایفی متعددی در نقش مدیر  و مالک در انواع کسب‌وکار بر عهده گرفته است. حقیقت آن است که منطق در بیزینس کوچینگ نیز مانند دنیای ورزش است. همان‌طور که در تیم‌های ورزشی انتخاب و سپردن کار به یک مربی بزرگ را سریع‌ترین راه برای موفقیت می‌دانیم در اینجا نیز پیروزی در تجارت با مربیان برجسته بیشتر محتمل است. بنابراین حضور در مدرسه توسعه فردی و کسب‌وکار مس‌چی گزینه خوبی برای یافتن راهکارهای موفقیت است.

اگرچه در سایت علی مس‌چس محصولات رایگانی همچون خلاصه کتاب‌های روز درباره کوچینگ را پیدا خواهید کرد؛ ولی با بازدید از بخش محصولات نیز می‌توانید به کالاهایی دربارهٔ توسعه فردی، رشد کسب‌وکار و روانشناسی مثبت نیز دست پیدا کنید.

جمع‌بندی

هر چند راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید خوشایند و امید بخش است؛ لیکن استرس و مشقت‌های آن را نمی‌توان انکار کرد. حال اگر شما به‌تنهایی شرکتی کامل را اداره می‌کنید این ماجرا دو برابر صادق است. اما برخلاف تصور رایج خدمات بیزینس کوچینگ قط برای امداد و کمک به صاحبان کسب‌و‌کارهای دچار چالش یا متزلزل نیست.باید دانست که بازگرداندن قطار یک کسب‌وکار به ریل درست تنها یکی از خدمات مربیان کسب‌وکار است.

شناخت ۱۰ سایت برتر بیزینس کوچینگ به‌معنای داشتن امکانی است که زندگی صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها را بسیار کم‌ استرس‌تر می‌کند که همین به‌تنهایی مزیتی گران‌بها است.خیلی ممنون که در این مقاله از بهترین سایت بیزینس کوچینگ تا انتها ما را همیاری کردید!