کوچینگ توسعه کسب و کار

کوچینگ کسب و کار

دریابید که چرا کوچینگ کسب و کار می‌تواند به ما در رشد، استفاده درست از زمان و بالا بردن بهتر منابع کمک کند. ما به‌عنوان کارآفرینان، تلاش می‌کنیم جهان را به جهت دلخواه ببریم، ما سخت کار می‌کنیم و مصمم هستیم که خودساخته باشیم، بنابراین چرا باید به فردی نیاز داشته باشیم که به ما بگوید چه‌کار کنیم؟ آیا به همین خاطر نبود که ما در گام اول کسب و کار خود را شروع کردیم تا از این مسئله اجتناب کنیم؟ من یکی از مدافعان سرسخت کوچینگ کسب و کار و کارآفرین هستم. درواقع من چندین منتور و کوچ شخصی طولانی‌مدت دارم که از این طریق به من در کسب و کار و چالش‌های زندگی کمک می‌کنند و این متخصصان ساخت دانش، بخش‌های ارزشمندی را به صاحبان کسب و کارهای کوچک ارائه می‌دهند. آن‌ها می‌توانند نقاط ضعف شما را مشخص کنند، مشاوره‌هایی بیرونی بدون غرض‌ورزی بدهند و شما در برابر اهدافتان پاسخگو نگه‌دارند.

کوچینگ توسعه  کسب و کار چگونه است؟

کوچینگ توسعه کسب و کار به این معنی است که صاحب کسب و کار رشد می کند بعد از آن رشد و پیشرفت کسب و کار خود را رقم می‌زند در کوچینگ کسب و کار یا همان بیزینس کوچینگ شما به مهارت های مسلط می شوید که این اتفاق را رقم می‌زند.

در اصل شما وقتی که به عنوان صاحب کسب و کار به بیزینس کوچینگ و به مهارت های آن مسلط می‌شوید کسب و کار‌تان شروع به رونق گرفتن می‌کند، در همین زمان توسعه فردی هم اتفاق می‌افتد شما دیگر نیازی به هیچ دانش و مهارت دیگری ندارید شما برای بیزینس‌تان یک کوچ حرفه‌ای شده‌اید و چون سریع‌تر از رقبای‌تان با این مهارت آشنا شده‌اید، دیگر رقبای تان را پشت سر خواهید گذاشت و با سرعت درآمدتان و فاصله جایگاه‌تان را با رقیب‌های‌تان چند صد برابر خواهید کرد.

(یادگیری مهارت های کوچینگ و تبدیل شدن به یک کوچ حرفه ای همرا با مهام کوچ)

نتایج کوچینگ توسعه کسب و کار

در کوچینگ درصد موفقیت هر بیزنس به حداکثر خود می‌رسد، سیستمی را که دنبال خواهید کرد در یک حرکت رشد و پیشرفت‌تان را صدها برابر خواهد کرد؛ فرقی نمی‌کند که شما کسب و کار کوچک، استارت آپ، یا بزرگ ترین سازمان را دارید کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار دقیقا همان بیزینس کوچینگ است و با مهارت های که اختیار‌تان قرار می‌دهد به شماره یک بازار حرکت خواهید و با مهارت های کوچینگ ( coaching ) چشم اندازهای شرکت‌تان را به لیست اهداف تبدیل خواهید کرد.

کوچینگ توسعه کسب و کار برای چه افرادی مناسب است؟

  • افرادی که قدرت تصمیم‌گیری درست ندارند.
  • افرادی که در ارتباط‌گیری با دیگران مشکل دارند و نمی‌توانند ارتباط موثری برقرار کنند.
  • افرادی که از عزت نفس یا اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند.
  • افرادی که به دلیل عدم مدیریت صحیح زمان، با مشکل کمبود وقت مواجه می‌شوند.
  • افرادی که از اراده پایینی برای استمرار در کارهایشان برخوردار هستند.
  • افرادی که چرخه زندگی متعادلی ندارند و همواره از زندگی احساس نارضایتی دارند.
  • افرادی که با وجود تلاش زیاد، همواره بهره‌وری پایینی دارند و به خواسته‌های خود نمی‌رسند.
  • افرادی که در کشف استعدادهای خود مشکل داشته و یا نمی‌دانند از آنها چگونه استفاده نمایند.

مدیریت کسب وکار با رضا پودینه

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *