فن بیان یا همان سخنوری، مهارتی است که با استفاده از آن می توانید تاثیر عمیقی در افراد بگذارید.

توضیحات کارگاه آموزشی

قصد دارید خوب صحبت کنید و زبان بدن مؤثری داشته باشید؟ دائم در تلاش برای جذب مشتری و یا افزایش سطح ارتباط با مدیر خود هستید؟ اگر تاکنون به آموزش فن بیان به طور جدی فکر نکرده اید، به این جمله عمیق و زیبا از سوی استیو جابز توجه کنید: “نحوه ارائه هر چیز اهمیت آن را بیان می‎کند.” یعنی افرادی که در موقعیت های مختلف به خوبی صحبت می‎کنند و نیت خود را با شیوه ای شایسته به مخاطب ارائه می‎کنند، چون قدرت کلام و ارائه خوبی دارند، موفق تر بوده و سایرین اهمیت زیادی برای آن ها قائل هستند.

فن بیان چیست؟

فن بیان یعنی مهارت و توانایی در صحبت کردن به صورت فصیح، روان و مؤثر. داشتن صدا، لحن و نحوه بیان تأثیرگذار، امری ذاتی نیست، بلکه اکتسابی بوده و نیاز به تمرین و یادگیری دارد، از این رو با یادگرفتن چند نکته ساده اما دقیق، به راحتی فن بیان خود را تقویت کنید.

  1. آهسته صحبت کردن را کنار بگذارید، با اقتدارباشید و شروعی سرشار از انرژی داشته باشید. البته این اصل، برای برخی افراد، سخت و چالش برانگیز است. اگر جزء این دسته از افراد هستید، صبور باشید و مصر در رسیدن به خواسته. هر بار که شروع به صحبت کردید و موفق نشدید، در حقیقت یک گام بزرگ به سمت پیروزی برداشته اید. زیرا با اجتناب و کناره گیری فقط ترس های خود را تقویت می‎‌کنید نه فن بیان را!
  2. اگر فردی مضطرب هستید ابتدا از جمع های کوچک و دوستانه شروع به صحبت کردن کنید.
  3. مطالعه فراوان داشته باشید و دایره لغات خود را افزایش دهید.
  4. سخنرانی برترین سخنران های دنیا را بسیار گوش کنید.
  5. هنگامی که استرس دارید تنفس تان شما را لو می‎دهد. بر روی مدیریت استرس و نحوه تنفس خود تمرکز کرده و اشکالات تان را مرتفع کنید.
  6. یکی از عناصر مهم فن بیان، داشتن صدای خوب است. با چند تمرین ساده می‎توانید صدا و لحن خود را تقویت کنید.

جرا یادگیری فن بیان بسیار ضروری است؟

هیچ مهم نیست که جایگاه شغلی و اجتماعی شما چیست، آنچه مهم است میزان تأثیرگذاری شما بر دیگران و ایجاد حس خوب در آن ها است که در نهایت منجر به بدست آوردن نتیجه دلخواه شما از ارتباطات تان می‌شود. این هدف تنها با داشتن فن بیانی مؤثر و قدرتمند به دست می‎آید. شما برای پشت سر گذاشتن یک مصاحبه استخدامی موفق، بیان احساسات به اطرافیان، دفاع از حقوق خود، فروش محصولات، ارتباط با کارکنان سازمان و متقاعد کردن سرمایه گذاران برای شراکت در کسب و کار؛ نیاز به آموزش صحیح فن بیان دارید و بدون این مهارت در بسیاری از جنبه های زندگی دچار مشکل خواهید شد.

مزایای ارزشمند کارگاه آموزش فن بیان

  • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
  • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
  • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
  • کیفیت بالا، قیمت مناسب

دستاوردهای رشدآموز در انتهای کارگاه

در انتهای این دوره آموزشی، ضمن آموزش حرفه ای نکات کلیدی فن بیان، همچون مدیریت استرس، کنترل حجم صدا، سرعت مناسب هنگام صحبت کردن، شناخت مخاطبین و ده ها نکته ی ناگفته دیگر؛ یک سخنور تمام عیار می‌شوید که در تمامی ابعاد زندگی به ویژه کسب و کار، پیشرفت و شکوفایی در انتظارتان خواهد بود.

سرفصل ها و کلید ها

شما میتوانید در این کارگاه ثبت نام کنید و مهارت فن بیان خود را تقویت نمایید

رضاپودینه|

بیزینس کوچ و مدرس مهارت های فردی و سازمانی مدرس و سخنران در حوزه رشد فردی و هک رشد نویسنده 4 جلد کتاب آموزشی مدیرعامل و موسس مرکز نوآوری و کارآفرینی مهام بنیانگذار مرکز آموز کوچینگ مهام کوچ

کارگاه آموزشی آموزش فن بیان و سخنرانی

فن بیان یا همان سخنوری، مهارتی است که با استفاده از آن می توانید تاثیر عمیقی در افراد بگذارید. قدرت این مهارت به اندازه ای است که می توانید سرسخت ترین افراد را با نحوه بیان و نوع کلماتی که استفاده میکنید آرام کرده و آنها را مجاب کنید که تا پایان صحبت هایتان شما را همراهی کنند. 

 

برای فراگیری این مهارت شما نیاز دارید تا تمامی نکات طلایی آن را بدانید و با تمرین و تکرار بر آن تسلط پیدا کنید و در نهایت شما به سخنوری حاذق تبدیل خواهید شد که مسیرهای پیشرفت در حوزه کاری خود را راحت تر از پیش طی می کند.