کوچینگ کسب وکارهای کوچک

چطور کوچینگ به کسب وکار های کوچک کمک میکند؟

کاربرد بیزینس کوچینگ برای کسب و کارهای کوچک

بیشتر صاحبین کسب وکارهای کوچک با یک بودجه کم شروع به راه اندازی کاری می کنند و باید در تمام جنبه های کسب و کار، از برنامه ریزی های خود پیروی کنند. صاحبین کسب و کار تحقیقات زیادی در زمینه فعالیت خود خواهند داشت اما از تمام نکات مربوط به اداره یک کسب و کار موفق اطلاع کامل ندارند. وقتی اوضاع بر وفق مراد نباشد، کوچینگ کسب و کار کوچک می تواند به مدیران کمک کند.

کوچینگ کسب و کارهای کوچک چه کارهایی را انجام می دهند؟

به طور کلی یک کوچ کسب و کار به مدیران کمک خواهد کرد تا نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و تجارت و کسب و کار خود را ارزیابی کنند. کاربرد بیزینس کوچینگ در واقع این است که شما را در یافتن راه حل هایی برای غلبه بر چالش های بالقوه و بالفعل کمک کند و در مسیر تعیین و رسیدن به اهداف راهنمای شما خواهند بود.

به صورت کلی در هر دوره بیزینس کوچینگ، کوچ شما در طی سه مرحله راهنمایی می کند تا بتوانید:

  1.  بینش جدید در مورد کسب و کار خود پیدا کنید و اولویت ها را مشخص کنید.
  2.  ضمن استفاده از ابزارهای عملی و کاربردی برای ارضا اولویت های خود، دانش و مهارت های خود را توسعه دهید.
  3. برنامه ای مدون برای تدوام و استمرار در مسیر کسب و کار خود و ادامه قابلیت های خود ارائه دهید.

کاربرد بیزینس کوچینگ در کسب و کارهای کوچک نه تنها نکات، مشاوره و استراتژی های مناسب کسب و کار را ارائه می دهند شاید می توان گفت مهم ترین اصل بیزینس کوچینگ نیز همین است. بلکه به عنوان یک مشاور نیز عمل می کنند و به شما کمک می کنند در عین ایجاد اعتماد به نفس، بر باورهای محدود کننده شما غلبه کنند. علاوه بر آن در نحوه ارائه خدمت متفاوت هستند اما به طور کلی آنها ترکیبی از صحبت کردن با شما، پرسیدن سوال، راهنمایی به همراه تکالیف روزانه و شاید چک لیست استفاده می کنند.

بیشتر مسیر کاربرد بیزینس کوچینگ عمل گراست و به همین دلیل انتظار می رود که نوعی عمل و مسیر را برای خود و بیزنس کوچ خود تعیین کنید و در کسب و کار خود آنها را دنبال کنید. اگر با خودتان صادق باشید، شاید بتوانید خود را کوچ کنید اما دلایل زیادی وجود دارد که می توان دریافت که سرمایه گذاری در بیزینس کوچینگ می تواند تاثیر زیادی در کسب و کارهای کوچک داشته باشد.

شما میتوانید با بیزنیس کوچ در موارد زیر خودتان را بهبود دهید:

۱) با بیزینس کوچ از منطقه راحتی خود خارج شوید

 

ما به‌عنوان یک انسان مخلوق عادت هستیم. به‌طورکلی، ما تمایل داریم که به دنبال راحتی و آشنایی باشیم، بااین‌حال وقتی پا به بیرون از منطقه راحتی خود می‌گذاریم رشد اتفاق می‌افتد.

 

اغلب صاحبان مشاغل از اینکه در یک منطقه امن گیر افتاده‌اند ناآگاه هستند. برای کمک به آگاه شدن به یک دیدگاه بیرونی احتیاج دارند. بیزنس کوچ نقش آینه دارد و سپس به ایجاد یک برنامه برای شکستن این الگو برای ایجاد تغییر واقعی در کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند.

 

برای اینکه کسب‌وکار شما به بالاترین پتانسیل خود برسد، باید با استخدام یک بیزنس کوچ کار جدی انجام دهید.

 

۲) با بیزینس کوچ تمرکز خود را روی کار بهبود دهید

 

شما چند وقت یک بار شخصی دارید که به‌عنوان‌مثال یک ساعت تمام فقط روی شما و کارتان تمرکز کند؟ حال، تصور کنید که برای سال ۱۴۰۱، یک بیزنس کوچ برای چنین کاری داشته باشید.

 

یک بیزینس کوچ یا مربی کسب‌وکار که از زیروبم کسب‌وکار شما آگاه است و توجه شمارا متمرکز می‌کند و فقط به شما و کسب‌وکارتان متمرکز می‌شود باعث می‌شود که تغییرات واقعی ایجاد شود.

 

کمک به شما در آگاهی از کارها و آنها و حل آنها، کار بر روی مهارت‌های رهبری، اطمینان از داشتن کارمندان مناسب، کمک به شما در ایجاد برنامه‌ای برای کوتاه‌مدت و بلندمدت تجارت خود و ایجاد اهداف قابل‌اندازه‌گیری، برخی از راههایی است که یک مربی کسب‌وکار به شما و تجارت شما خواهد آمد.

۳) بیزینس کوچ: شخصی که از صدا کردن شما نمی‌ترسد

 

هنگامی‌که کاری را مغایر با رسالت و اهداف خود انجام می‌دهید، یک مربی کسب‌وکار با شما به‌عنوان رهبر، مقابله می‌کند تا بتوانید مهارت‌های رهبری خود را ارتقا دهید.

 

مانند همه مربیان ورزش، درحالی‌که شما مجبور به انجام کار سخت واقعی هستید، یک مربی کسب‌وکار شمارا مسئول می‌داند، پیشرفت حرفه‌ای شمارا هدایت می‌کند و به‌کل تیم رهبری شما کمک می‌کند تا تجارت خود را به سطح بالاتری برسانید.

 

۴) با بیزینس کوچ ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید

 

درواقع یک هدف با خدمات بیزنس کوچینگ وجود دارد. این هدف کمک به تحقق ایده‌ها و رؤیاهای شما است.

 

هر کارآفرینی اهداف بزرگ و ایده‌های درخشان دارد اما آنچه که غالباً کم است این است که بداند از کجا شروع کند و به چه اهدافی می‌پردازد.

 

عدم سازماندهی و وضوح در نحوه دستیابی به اهداف خود برای بسیاری از صاحبان مشاغل یک درد واقعی است.

 

یک مربی کسب‌وکار کوچک به شما کمک می‌کند اهداف خود را ارزیابی کنید، بفهمید که آیا اینها SMART هستند (خاص، قابل‌اندازه‌گیری، قابل‌دستیابی، واقع‌بینانه و محدود به زمان) و به شما در ایجاد برنامه کمک می‌کند تا بتوانید به هر آنچه می‌خواهید برسید.

۵) اعتماد به نفس کسب کنید

 

صاحبان کسب‌وکار در حال طی سفری است که با پستی‌وبلندی جدی همراه است. بحث درباره احساس واقعی شما با خانواده، دوستان و کارمندان اغلب دشوار است. آنها صاحبان مشاغل نیستند، مانند شما تجربیات مشترکی ندارند، بنابراین اگر سعی کنید به آنها بگویید، اغلب آنها این تجربه را ندارند.

 

یک بیزینس کوچ یا مربی کسب‌وکار فضای محرمانه و ساکت را فراهم می‌کند تا آزادانه در مورد ترس خودتان بحث کنید و همچنین پیروزی‌های خود را جشن بگیرید.

 

یک مربی کسب‌وکار به‌عنوان یک هیئت‌مدیره صدا عمل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا مشکلات را حل کنید، بنابراین شما به‌عنوان یک صاحب مشاغل و درنتیجه به‌عنوان یک رهبر برای تجارت خود اعتمادبه‌نفس پیدا می‌کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *