کتاب های مربیگری

معرفی ۴ کتاب در حوزه کوچینگ

در این مقاله میخواهیم 4 تا از بهترین کتاب های حوزه کوچینگ را برای شما معرفی کنیم اگر تا بحال با کوچینگ آنشا نیستید پس حتما به مقاله کوچینگ چیست؟ یک سری بزنید  

1 کتاب هفت مهارت موثر مربیگری

کتاب هفت مهارت موثر مربیگری

کتاب حاضر به آموزش چهار اصل اساسی و پرورش و تقویت هفت مهارت موثر مربیگری که هر مربی برای اعتمادسازی، به چالش کشیدن پارادایم های موجود، ایجاد شفافیت در استراتژی ها، هموارسازی اجرای مطلوب برنامه ریزی ها، ارائه ی بازخورد موثر، ورود به حیطه ی استعدادها و توانمندی ها و ارتقای عملکردهای متوسط به آن ها احتیاج دارد، می پردازد و با آموزش چگونگی ایجاد تغییری مثبت، یادگیری اثربخش و رشد در عملکرد افراد، مسیر تبدیل شدن به یک مربی- مدیر برتر و توانمند را هموار می سازد.
یک مدیر با مطالعه ی این کتاب اثربخش و کاربردی می آموزد که از طریق به چالش کشیدن توان درونی افراد و استفاده از تعهد درونیشان، آن ها را در مسیر دست یابی به رویاهایشان راهنمایی کند.

در بخشی از کتاب هفت مهارت موثر مربیگری می خوانیم:

همه ی جلسات مربیگری چارچوب دارند.می دانید منظورمان چیست؟ یعنی همیشه و در همه ی تجربه های مربیگری هدف جلسه توسط دریافت کننده ی خدمات یا همان مراجع تعیین و مشخص میشود. سازمان ها اکثرا مربیانی داخلی یا خارجی را به خدمت می گیرند تا عملکرد مدیران ارشد را ارتقا دهند یا در بعضی موارد آن ها را آماده ی پذیرش پست مدیریت کنند ، اگر چه منافع سازمان کلی و در راستای بهبود استراتژی ها و اهداف است، در نهایت مربیگری یک فعالیت فردی و یک به یک است.
مانند خیاط حرفه ای یک مربی اول سعی می کند بفهمد که مراجع چه می خواهد و سپس به بررسی شرایط او می پردازد. مربی متعهد هیچ وقت سعی در پوشاندن یک لباس از پیش آماده شده به تن کسی را ندارد.مربی حرفه ای با چشم انداز خود مراجع شروع می کند و سپس او را به سوی اولویت بندی برای پرداختن به مهم ترین خواسته ها راهنمایی می کند تا بتواند چشم اندازش را محقق کند. مربیگری پیدا کردن و توسعه ی توان درونی افراد در راستای کسب نتایجی است که برای خود فرد و سازمان ثمر بخش باشد. ایده ی زیر بنایی و هسته ای مربیگری این است که هر فردی امکان رشد و توسعه را دارد و بیش تر اینکه همه ی افراد « توان درونی » برای بهتر شدن و بهبود کیفیت زندگی خود را دارند.حال نقطه ی شروع برای هر کسی می تواند متفاوت باشد. این حقیقتی است که بعضی ها نسبت به همطراز های خود تلاش بیش تری داشته و دستاورد چشم گیرتری کسب می کنند.درک اولویت ها ، توان درونی و اهداف مخاطبان به زمان نیاز دارد و مستلزم گوش دادن فعال  ، مشاهده گری ، بررسی مجدد و ساختاردهی به رویکرد جلسه ی مربیگری است تا بتوان از تفاوت های فردی هر شخصی به عنوان یک اهرم پیش برنده استفاده کرد. ما این کار را در ابتدای امر با فهم داستان، بافت ، ساختار زندگی و نقطه نظر های مراجع انجام می دهیم. سپس می توانیم در صورت نیاز به مهندسی مجدد نقطه نظر بپردازیم تا توان درونی مراجع به کار گرفته شده و شکوفا شود.

2 کتاب کوچینگ کارکنان

کتاب کوچینگ کارکنان

کتاب «کوچینگ کارکنان» مدلی علمی و آزمون شده از کوچینگ را معرفی می‌کند که می‌تواند در محیط سازمان (بزرگ یا کوچک) مورد استفاده قرار گیرد. مدیرِ‌ راه‌بر فقط با مسلط شدن بر فرایند کوچینگ و ایفا کردن درست و موثر نقش «کوچ» می‌تواند فرایند‌های حیاتی مدیریت سرمایه‌های انسانی که شامل، «مدیریت کارکنان»، «مدیریت عملکرد»، «توسعه و پرورش»، «مدیریت استعداد» و «جانشین ‌پروری» را در سازمان هدایت کند. کوچینگ کارکنان عنصر اساسی و حیاتی برای شکوفایی سازمان، از طریق شکوفایی سرمایه‌های انسانی است. ساختار منسجم و شیوه کاملا آموزشی و کاربردی کتاب به خواننده کمک می‌کند تا بتواند شیوه اجرای صحیح کوچینگ را ببیند، تمرین کند و یاد بگیرد.

3 کتاب مربی برتر

کتاب مربی برتر

مایکل نیل در کتاب «مربی برتر» رازهایی را با شما درمیان می‌گذارد که از طریق آن زندگی خود و نزدیکانتان را تغییر دهید. او در این کتاب درباره موفقیت بیرونی از طریق کاوش درونی سخن می‌گوید. زمانی که شما یاد بگیرید این‌گونه و به این روش زندگی کنید، فشار روانی از بین می‌رود و چه‌بسا نگرانی دیگر وجود نخواهد داشت. شما متوجه می‌شوید که از همان ابتدا خوشحال به دنیا آمده‌اید و بدترین چیزی که برای شما اتفاق می‌افتد فقط یک فکر است؛ به‌طور کلی صحبت کردن و اندیشیدن دربارهٔ هر فکری که به ذهن شما خطور می‌کند، بدترین اتفاقی است که امکان دارد برای شما بیفتد. خیلی از موارد در زندگی شما همان‌طور که امیدوار بوده‌اید یا طرح‌ریزی کرده بودید، به‌طور دقیق پیش نخواهند رفت؛ اما آن موارد به جای این‌که مشکل حل‌شده به نظر برسند فقط تبدیل به حقیقتی در زندگی شما می‌شوند و تا زمانی که شما در یک سطح غنی از بودن (زندگی، لذت، عشق و آرامش) زندگی می‌کنید، اگر در بیرون از خود به دنبال خودکام‌بخشی بگردید، در جذب بسیاری از آن‌ها شکست می‌خورید. مایکل نیل در این کتاب ده راز برای تحول درونی شما در جهت موفقیت برشمرده است. تجولاتی که شما را قوی، سازگار با محیط و باانگیزه‌تر خواهد کرد. مایکل نیل مربی موفق بین‌المللی در زمینه تغییر افراد و نویسنده کتاب‌های پرفروش بسیاری است. او در طول بیست سال گذشته، مربی، مشاور، دوست، مرشد و الهام‌بخش بسیاری از سنتارگان سینما، ورزش، مدیران و افرادی که می‌خواهند موهبات بیشتری از زندگی به دست بیاورند بوده است.کتاب‌های او به چندین زبان مختلف ترجمه شده‌اند و صحبت‌هایی که در همایش‌های گوناگون بین المللی کرده، انعکاس زیادی در رسانه‌ها داشته‌اند.

در بخشی از کتاب مربی برتر می خوانیم:

اگر شما یک فرد منطقی، پیشرو و متفکر هستید، به‌طور حتم آگاه هستید که یکی از دلایل اصرار شما برای طلب کردن آنچه می‌خواهید، باور این موضوع است که به‌دست آوردن آن باعث بهبودی و سرزندگی شما می‌شود. اما همان‌طور که پیش از این متوجه شده‌اید، اگر به‌راستی بخواهید زندگی لذت‌بخشی داشته باشید، رسیدن به هدف‌هایتان کافی نیست؛ بلکه شما باید راه‌های لذت‌بخش‌تری را نیز برای رسیدن به آن‌ها پیدا کنید. این کتاب پیرامون رسیدن به موفقیت بیرونی با کنکاش در درون خودتان است.

(یادگیری مهارت های کوچینگ و تبدیل شدن به یک کوچ حرفه ای همرا با مهام کوچ)

4 کتاب رهبری

کتاب رهبری

 

کتاب رهبری نوشتۀ الکس فرگوسن و ترجمۀ شایان سادات است. انتشارات میلکان این کتاب را روانۀ بازار کرده است. این اثر، حاوی درس‌هایی از زندگی و سال‌‎ها کار در منچستر یونایتد است. این کتاب، فقط دربارۀ فوتبال نیست؛ دربارۀ مدیریت در زندگی و کار است. کتاب رهبری، ماجرای زندگی مردی است که توانسته از دل سختی‌ها، افتخار بیرون بکشد.

کتاب رهبری، تلاشی برای جمع‌بندی تمام آنچه که سر الکس فرگوسن به‌طورکلی در زندگی و در مقام یک مربی و مدیر (ابتدا به مدت دوازده سال در استرلینگ شایر شرقی، سنت میرین و آبردین و بعد مرز جنوبی آن، به مدت بیست‌وشش سال با منچستر یونایتد) آموخته، است. الکس فرگوسن در این کتاب، اطلاعات جالب‌توجهی را از زمان مدیریت خود و نیز برخی موارد آرشیوی را که پیش از این منتشر نشده‌اند، لحاظ کرده است.

فرگوسن در ابتدای کتاب تأکید می‌کند که او یک متخصص مدیریت یا کسب‎‌وکار نیست و علاقۀ کمی هم به سخنرانی‌های این‌چنینی دارد. بنابراین خوانندۀ این کتاب، نباید انتظار هیچ‌گونه نسخۀ آکادمیک یا قوانین مشخصی را داشته باشد. او می‌نویسد:

«از من نخواهید شیوۀ حسابداری دوبل را شرح دهم یا بگویم چطور می‌شود پانصد نفر را در طی شش ماه استخدام کرد یا چالش‌های مدیریت ماتریسی را بازگو کنم یا بگویم چطور می‌شود کارخانه‌ای در یک روز، صدهزار تلفن همراه هوشمند تولید کند یا بهترین شیوه‌ها برای برنامه‌نویسی چه هستند زیرا من هیچ ایده‌ای ندارم. این تخصص‌ها را دیگران دارند، تمام زندگی‌ من حول‌وحوش فوتبال گذشته است. این کتاب شامل درس‌ها و مشاهده‌هایی است دربارۀ اینکه چگونه در میدان فوتبال به دنبال برترین جایگاه بوده‌ام».

فرگوسن، کتاب رهبری را پس از درخواست مایکل موریتز نوشته است. موریتز، مدیر سکوییا کپیتال بود؛ کمپانی خصوصی سرمایه‌گذاری امریکایی که شهرت آن بیشتر برای طراحی و سازمان‌دهی شرکت‌هایی چون اپل، سیکسو، گوگل، پی‌پال، یوتوب و وتس‌اپ و ایر‎بی‎ان‎بی است.

بخش زیادی از موضوعات این کتاب، حاصل گفت‌وگوهای فرگوسن و موریتز است؛ موضوعاتی که این دو، پیشتر در مورد آنها فکر نکرده بودند. گفت‌وگوها امکان دادند که این دو فرد، افکارشان را بر مسائلی متمرکز کنند که هر مدیری با آنها روبه‌رو می‌شود اما به دلیل گرفتاری‌های روزمره فرصت نمی‌کند آن را سازمان‌دهی کند.

در بخشی از کتاب رهبری می خوانیم:

جوان‌ها خیال می‌کنند تا آخر دنیا وقت دارند. پسربچه‌ای که تازه ده ساله شده، تولد بعدی خود را به اندازه‌ی ابدیتی دور می‌بیند؛ چرا که سال پیش‌روی او، تنها ده درصد از زمانی است که تا آن موقع در زندگی‌اش سپری کرده است. در پنجاه‌سالگی، اوضاع فرق می‌کند؛ چرا که فاصله‌ی زمانی تا تولد پنجاه‌ویک سالگی برابر دو درصد درصد زمانی است که زندگی کرده‌اید. هر چه پیرتر و باتجربه‌تر می‌شوید، بیش‌تر به استفاده‌ی درست‌تر از زمان خود فکر می‌کنید. کم‌کم می‌بینید یک ساعت، یا یک آخرهفته‌ی خالی و بی‌استفاده هم فرصتی است که دیگر هیچ‌وقت تکرار نخواهد شد.
مدیریت کسب  وکار با رضا پودینه

 

 

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *